خانه / مقالات / ساحل شن‌های صورتی باهاما، یکی از دلنشین‌ترین سواحل جهان

ساحل شن‌های صورتی باهاما، یکی از دلنشین‌ترین سواحل جهان

ساحل شن‌های صورتی باهاما، یکی از دلنشین‌ترین سواحل جهان

به هر سوی دنیا نگاه می کنیم، با شگفتی های مختلفی روبه رو می شویم که نظر ما را به خود جلب می کنند. یکی از این شگفتی ها، ساحل شن‌های صورتی است که در جزیره باهاما و در سمت شرقی اقیانوس اطلس قرار دارد. این ساحل نه تنها به عنوان یکی از بهترین سواحل باهاما شناخته می شود، بلکه از جمله زیباترین و عجیب ترین سواحل جهان نیز به شمار می آید.

شن و ماسه صورتی کم رنگ حدود سه مایل در ساحل باهاما امتداد داشته و عرض آن ۵۰ تا ۱۰۰ فوت است. شاید به ذهنتان آمده باشد که چگونه ممکن است شن و ماسه ها رنگ صورتی داشته باشند؟! بهتر است بگوییم که دلیل صورتی بودن رنگ شن و ماسه ها وجود حشرات مرجان میکروسکوپی است که به عنوان روزنه داران شناخته می شوند.

رنگ پوست این روزنه داران صورتی کم رنگ یا قرمز بوده و پر از سوراخ است. روزنه داران فراوان ترین موجودات تک سلولی در اقیانوس ها هستند و نقش مهمی در محیط زیست به عهده دارند. این موجودات در قسمت زیرین صخره ها، در کف دریاها، زیر سنگ ها و در غارها زندگی می کنند. پس از مرگ این حشرات، موج آب آن ها را شستشو کرده و با شن و ماسه و مرجان ها مخلوط می کند. رنگ صورتی آن بیشتر در شن و ماسه مرطوب لبه دریا نمایان می شود. لازم به ذکر است که برخلاف سایر نقاط جهان، شن و ماسه موجود در این ساحل همواره سرد است، بنابراین شما می توانید آزادانه و با پای برهنه روی آن پیاده روی کنید.

آب این ساحل زیبا بسیار زلال و امن است که انجام ورزش هایی مانند غواصی و شنا را امکان پذیر می سازد. ساحل شن‌های صورتی مکانی نسبتا آرام و کم عمق برای گردشگران خود فراهم می کند. اسب سواری در ساحل شن‌های صورتی یکی دیگر از فعالیت های محبوب و ویژه برای افرادی است که این مکان را برای ماه عسل خود انتخاب می کنند.

گردشگران همچنین از این سواحل برای حمام آفتاب نیز استفاده می کنند. فعالیت ها و جذابیت های مختلفی در این ساحل وجود دارد اما مهمترین و اصلی ترین دلیل سفر به آن، وجود ساحل شن‌های صورتی است.
منبع :arktourism.ir

درباره‌ی آواي ميراث

شماره تماس : 32732575 - 32742554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *