خانه / اخبار / اعلام نتایج آزمون جامع گردشگری

اعلام نتایج آزمون جامع گردشگری

اعلام نتایج آزمون جامع گردشگری

آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری که به دلیل بحران کرونا به تعویق افتاده بود، با افزوده شدن سه رشته جدید در (مردادماه) برگزار گردید و بیش از ۶ هزار داوطلب در آن به رقابت پرداختند. به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، زاهد شفیعی گفت: آزمون جامع هماهنگ (سراسری) دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری مورخ ۹۸/۱۲/۱۶ که به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاده بود، در روز جمعه مورخ ۹۹/۵/۲۴ در سطح ۳۰ استان و منطقه آزاد کیش برگزار شد.

در این آزمون ۶۴۱۱ داوطلب در هفت دوره «مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی»، «راهنمایان ایرانگردی جهانگردی»، «راهنمایان طبیعت‌گردی»، «راهنمایان زمین‌گردشگری» و نیز سه دوره جدید «مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری»، «کارشناس ارزیاب طرح تطبیق» و «مدیر فنی طرح تطبیق» به صورت مجزا و در ساعات تعیین شده به سنجش اطلاعات و آموخته‌ها در طول دوره خود پرداختند.

مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری گفت: در این میان بیشترین آمار شرکت کنندگان به ترتیب مربوط به دوره «راهنمایان فرهنگی» با تعداد ۲۹۵۰ نفر، «مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی» ۱۹۴۴ نفر، «راهنمایان طبیعت گردی» ۹۰۸ نفر و «راهنمایان زمین گردشگری» ۴۰ نفر، «مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری» ۳۸۰ نفر، «کارشناس ارزیاب طرح تطبیق» ۱۶۳ نفر و «مدیر فنی طرح تطبیق» ۲۶ نفر است.

شفیعی یادآور شد: آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری مهم‌ترین محک و سنجش آموخته‌ها و مهارت‌های فراگیران این دوره‌ها است که سالانه در دو مقطع زمانی به همت دفتر مطالعات آموزش گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می‌شود.

هنرجویان عزیر آموزشگاه آوای میراث آریایی با آرزوی موفقیت برای کلیه عزیزانه میتوانید نتایج آزمون را از طریق سامانه  edutourism.ichto.ir مشاهده بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *