خانه / وبلاگ / کوله گردی یا بک پکینگ چیست؟ روشی ارزان برای سفر

کوله گردی یا بک پکینگ چیست؟ روشی ارزان برای سفر

پیدایش اوقات فراغت در زندگی بشر باعث شد تا به دنبال راهی برای گذراندن آن باشد. فعالیت های گوناگونی در این زمینه شکل گرفت که هر یک نیاز گروهی از مردم را رفع می کردند و در این میان سفر از طرفداران زیادی برخوردار شد. در طول زمان شکل های متنوعی از آن پدید آمد و مقاصد آن قدر زیاد شدند که هر شخص می توانست با توجه به شرایط خود یکی را به راحتی انتخاب کند، کوله بارش را ببندد و راهی سفر شود.

برخی تلاش کردند تا این فعالیت را از چهارچوب های معمول خود خارج کنند تا شکل تازه ای به آن بدهند و پاسخگوی نیاز گروه های خاصی باشند. این اشکال تازه هزینه های کمتری برای مسافران داشتند و آسیب کمتری را متوجه محیط زیست می کردند. یکی از این اشکال تازه با عنوان کوله گردی ( BackPacking | بک پگینگ ) شناخته می شود که امروزه طرفداران بسیاری را در سراسر جهان پیدا کرده است.

کوله گردی همانند بسیاری از انواع سفر، شرایط و ویژگی های خاص خودش را دارد و می تواند تجربه ی متفاوتی از سفر را برایتان رقم بزند. شاید شما هم دلتان بخواهد با این نوع سفر بیشتر آشنا شوید و اصول آن را بشناسید.

در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم چگونه می توانید سفرهای کوله گردی خود را آغاز کنید و تنها به اصول اولیه آن می پردازیم. در آینده و در مطالب جداگانه ای به طور مفصل به جزئیات این فعالیت خواهیم پرداخت.

پیش از آنکه به اصول کوله گردی بپردازیم بهتر است تعریفی از این روش سفر داشته باشیم. گوله گردی ( back packing ) نوعی گردش یا سفر با پیاده روی طولانی می باشد که در آن گردشگر از کوله پشتی برای حمل وسایل خود استفاده می کند. از مزایای این نوع سفر این است که هزینه های گردشگران تا حد زیادی کاهش می یابد و فرد تجربیات تازه ای را در این راه به دست می آورد.

این سفر می تواند از چندین ساعت تا چندین روز طول بکشد و در هر محیطی اعم از شهری یا طبیعی صورت گیرد.

برخی کمپینگ را بخشی جدانشدنی از سفرهای کوله گردی می دانند در حالی که اینطور نیست؛ اقامت در کوله گردی باید به شکلی ارزان تمام شود و کوله گردان می توانند به جز کمپینگ، از مهمانسراهای ارزان قیمت و یا خانه های محلی نیز استفاده کنند و ممکن است در طول سفر هیچ گونه اقداماتی برای کمپینگ و شب مانی در طبیعت انجام ندهند.

با وجود اینکه پیاده روی های طولانی جزء جدانشدنی سفرهای کوله گردی هستند اما در صورت لزوم می توان از وسایل حمل و نقل عمومی نیز استفاده کرد. البته به خاطر داشته باشید که استفاده ار خودروی شخصی را باید به فراموشی بسپارید چرا که یکی از اهداف مهم کوله گردی، سفر با کمترین آسیب به محیط زیست می باشد.

برای رعایت همه ی قوانین این فعالیت کافیست این ۴ اصل را به خاطر داشته باشید:

هیچ چیزی به جز رد پا از خود باقی نگذارید.

هیچ چیزی جز عکس را با خود نبرید.

هیچ چیزی را جز زمان نکُشید.

هیچ چیزی را جز خاطرات نگه ندارید.

 

* آموزش ها و اصول کوله گردی در قسمت بعدی

درباره‌ی آواي ميراث

شماره تماس : 32732575 - 32742554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *