خانه / مقالات / دلیل اینکه پس از یک پرواز مریض می شوید، هوا کثیف نیست!!!!!

دلیل اینکه پس از یک پرواز مریض می شوید، هوا کثیف نیست!!!!!

دلایلی که شما بعد از هر سفر با پرواز بیمار میشوید.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از پیاده شدن از هواپیما متوجه سرما خوردگی میشوید شاید یکی از دلایل مشخص و واضح این موضوع این است که افراد زیادی داخل فضای کوچکی قرار میگیرند.

در واقع آنچه که در واقعیت هست با این موضوع بسیار متفاوت است.

بنابر اعلام انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) خطر ابتلا به بیماری در سفرهای هوایی با دیگر وسایل حمل و نقل مانند قطار کشتی و …. برابر میباشد همچنین این انجمن ادعا دارد که فیلتر های  HEPA در داخل کابین های هواپیما میتواند ۹۹/۹۹۹۵% از میکروب ها را از بین ببرد. علاوه بر این موضوع هوایی که داخل کابین وجود دارد تنها نیمی از هوایی است که توسط فیلتر ها تسویه میشود نیمه دیگری از این هوا از مستقیما از خارج هواپیما داخل آن وارد می شود .

دکتر Drexel medicin در وبسایت خود نوشت :یکی از بهترین مکان ها برای پرورش باکتری در هواپیما سرویس های بهداشتی میباشد و بر این باور است که بهترین راه آن استفاده از دستمال کاغذی هنگام باز کردن درب های سرویس بهداشتی است .

بنابر گفته های آقای Drexel یکی دیگر از مناطقی که در هواپیما ها بسیار کثیف میباشد کیف پشتی صندلی ها است . دلیل این کثیفی و آلودگی دستمال های کاغذی , ناخن و … میباشد این نتیجه گیری توسط مطالعه دانشگاه آبرن تایید شده است که نشان میدهد باکتری های داخل کیف پشتی صندلی میتوانند تا یک هفته زنده بمانند . با این حال میکروب ها کنار دلایل دیگر وجود دارد که چرا مسافران پس از یک پرواز طولانی به بیماری مبتلا میشوند.

یکی از مزیت های پرواز های طولانی مدت این است که در مدت یک ساعت نیمی از دنیا را سفر کنید متاسفانه بدن ما به دلیل این جا به جا شدن زمان در مدت زمان کوتاه  بدن ما دچار خستگی شدیدی میشود به این عارضه jet lag گفته می شود .

به گفته ی استاد سیمپسون، دانشگاه سیدنی، : “پایه اساسی تدابیر جت لگ ، اختلال در سیستم ساعت بدن شما است.
ما آنچه را به عنوان یک سیستم ساعت دیجیتال شناخته می شود و همه چیز را در مورد ما سازماندهی می کنیم , این یک سیستم ساعت بسیار پیچیده است که در هر سلول و ارگان در بدن ما قرار دارد و توسط یک ساعت کنترل اصلی در مغز ما کنترل می شود.” هر دوره ساعت دیجیتال حدود ۲۴ ساعت اجرا می شود و هر روز با مجموعه ای از نشانه هایی مانند نور، چرخه دما و غذا تنظیم می شود. طبق گفته پروفسور سیمپسون، مدیر آکادمی مرکز بین المللی چارلز پرکینز دانشگاه که به منظور بهبود سلامت جهانی اختصاص دارد، ساعت دیجیتال ما تعدادی از توابع بدن را شامل خواب، هوشیاری، دوره های فعالیت، چرخه متابولیسم و ​​هضم تنظیم می کند.


در مطالعه اخیر دانشگاه کمبریج همچنین نشان داده است که اختلال در ریتم شبانه روزی یک فرد می تواند سیستم ایمنی بدن خود را به خطر بیندازد و باعث می شود افراد با ریتم های روزانه دچار اختلال بیشتر در معرض عفونت باشند. از آنجایی که ساعت بدن داخلی شما می تواند هر روز بیش از یک ساعت تا یک ساعت و نیم را تنظیم کند، مسافران در پروازهای بین المللی طولانی مدت  , ریتم شبانه روزی را در هر سفر تحمل خواهند کرد. در نتیجه، پروفسور سیمپسون توصیه میکند که مسافران مسافرت در پروازهای طولانی شروع به تغییر ریتم شبانه روزی خود را پیش از هر سفر برنامه ریزی کنید .

درباره‌ی آواي ميراث

شماره تماس : 32732575 - 32742554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *