خانه / مقالات / متخصصان اتریشی در راه کرمانشاه، ایلام و همدان

متخصصان اتریشی در راه کرمانشاه، ایلام و همدان

متخصصان اتریشی در راه کرمانشاه، ایلام و همدان

گروهی از متخصصان میراث فرهنگی آکادمی علوم اتریش برای آغاز همکاری مشترک در زمینه‌های باستان‌شناسی، تاریخ معماری، زبان‌شناسی، سکه شناسی، اسناد و نسخ خطی در نخستین روز حضور خود در ایران از آثار تاریخی کرمانشاه دیدن کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، این گروه در تفاهم‌نامه‌ای که در اواخر سال ۹۴ بین پژوهشگاه و آکادمی علوم اتریش امضا شد، به سرپرستی دکتر فلورین شوارتز از ایران شناسان مطرح اتریشی و از محققان موسسه ایران شناسی آکادمی علوم این کشور وارد تهران شدند.

گابریله پوشنیگ رییس موسسه باستان شناسی، اندراس پولز از موسسه باستان شناسی و سه دستیار از دیگر اعضای حاضر در این گروه شش نفره هستند که در سفر خود همراه با لیلی نیاکان، سرپرست هیات ایرانی و نماینده پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از آثار تاریخی استان‌های کرمانشاه،ایلام و همدان بازدید می‌کنند.

این گروه در روز نخست بازدیدی از اطراف کنگاور و شرق کرمانشاه از جمله طاق‌بستان و معبد آناهیتا داشتند.  آنها در سفر به ایلام از سد های جزمان، چناره، سیمره و منطقه شیروان دیدن خواهند کرد. این هیات اتریشی در بازگشت از همدان و تپه هگمتانه نیز بازدید می‌کنند.

متخصصان میراث فرهنگی آکادمی علوم اتریش در پایان بازدیدهای خود، در نشستی  در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ایران زمینه های همکاری بیشتر بین این پژوهشگاه و آکادمی علوم را بررسی و توافق هایی انجام خواهند داد.
منبع:ایسنا

درباره‌ی آواي ميراث

شماره تماس : 32732575 - 32742554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *