خانه / مقالات / مقصد های گردشگری که مسافران

مقصد های گردشگری که مسافران

امروزه شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند اژانس های مسافرتی به این صورت که مقصد های گردشگری را تغییر میدهند .

برخی از عکس ها از مکان های مختلف  در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی کمک میکنند به شناخته شدن آن مناطق که این شناخته شدن میتواند مزیت ها و معایبی داشته باشد مثلا میتواند باعث تقویت اقتصاد محلی آن منطقه باشد و در برخی مواقع این شناخته شدن نیز میتواند مشکلات بسیاری برای کشور ها و شهر های که امکانات گردشگری ندارد بیاورد .

                                                                                                         بین سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ تعداد مسافران ایسلند تقریباً دو برابر شده است

بیاید تا با یکدیگر برخی از این مناطق را که در جهان به طور عجیبی معروف شده اند برسی کنیم

Iceland(ایسلند)

این جزیره ی شمالی طی چند سال گذشته شاهده افزایش چشم گیر گردشگر بوده است یکی ازط مهم ترین دلایل معروف شدن این جزیره سریال “Game Of Thrones” می باشد , بیشتر مسافران به ایسلند علاقه بسیاری به گرفتن عکس برای اینستاگرام میباشد.
بین سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ تعداد مسافران ایسلند تقریباً دو برابر شده است ,  تعداد مسافران به این جزیره از ۵۶۶٫۰۰۰  به ۱ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است .

Cuba(کوبا)


طبق گفته ی وزارت گرشگری کوبا , ۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ به کوبا سفر کرده اند که این عدد نشان دهنده ی افزایش ۱۳% رشد مسافران ه این کشور را نشان میدهد .

نیویورک تایمز (The New York Times) در دسامبر ۲۰۱۶ گزارش داد که رونق گردشگری پیامدهای مثبتی برای ساکنان این کشور داشته است.
افزایش تعداد گردشگران باعث شده تا بعضی از مواد غذایی در این کشور به طور عجیبی نایاب شود , هتل ها و رستوران های محلی برای مسافران و گردشگران به صورت عمده خرید میکنند که همین مسئله باعث شده قیمت اجناس بسیار بالا رفته و مردم محلی نتوانند خرید خود را انجام دهند .

New Zealand(نیوزلند )


نیوزلند شباهت بسیاری به ایسلند دارد , چشم انداز دست و طبیعت دست نخورده نیوزلند تواسته پس زمینه ی حماسی ای برای فیلم های ارباب حلقه ها ( The Lord of Ring) و هابیت (Habbit) ایجاد کند . زیبایی طبیعی این کشور یکی از دلایل معروف شدن آن است .
صنعت توریست یک قسمت حیاتی برای اقتصاد نیوزلند میباشد , که آن توانسته ۹٫۷ میلیارد دلار به تولد ناخالص داخلی هر ساله کمک میکند و ۷٫۵% از نیروی کار را به کار میگیرد .

ساکنان نیوزلند شکایت دارند که گردشگران قادر هستند در هر کجا که میخواهند اردو برپا کنند ولی اغلب آن ها به طبیعت احترام نمیگذارن این کشور زیر ساخت های کافی را نداد که تا با زباله های که توسط گردشگران ریخته میشود مقابله کند .

Bloomborg گذارش میکند کمبود هتل و سرویس بهداشتی عمومی در این کشور وجود دارد .
در نظر سنجی از ۵۰۰ نفر از ساکنان نیوزلند که در Tourism New Zealand and Tourism Industry Aotearoa  در مارس ۲۰۱۷ چاپ شد ۳۵% از ساکنان بر این باورند که گردشگران فشار زیادی به کشور وارد میکنند .

ادامه دارد …

منبع : businessinsider

درباره‌ی آواي ميراث

شماره تماس : 32732575 - 32742554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *