خانه / مقالات / پل معلق کاپیلانو در کانادا

پل معلق کاپیلانو در کانادا

پل معلق کاپیلانو در کانادا

پل معلق کاپیلانو در کانادا اولین بار در سال ۱۸۸۹ میلادی ساخته شد. این پل یکی از جاذبه های گردشگری شهر ونکوور است که هر سال بیش از ۸۰۰۰۰ نفر از آن و پارک اطرافش بازدید می کنند. پلی نسبتا باریک که در ارتفاع ۷۰متری از سطح رودخانه قرار گرفته است. طول پل معلق کاپیلانو ۱۳۷ متر است. بازدید از این پل برای همه به جز بیماران قلبی آزاد است. از سال ۱۸۸۹ تا به حال بازدیدکنندگان با قدم گذاشتن بر روی آن هیجان را تجربه کرده اند. این پل معلق منظره های بسیار زیبا و دل نشین دارد که بازدیدکنندگان از دیدن این مناظر زیبا لذت می برند. هنگام قدم زدن بر روی پل تصور می کنید که به زمان سفر کرده اید و در تاریخ قدم می زنید. در این بازدید می توانید به تماشای تاریخ وفرهنگ و طبیعت بپردازید و این در حالی است که اطلاعات مفیدی را در اختیار خواهند گذاشت. در این مجموعه به تازگی مسیر صخره نوردی احداث شده که از مسیر پرتگاهی گرانیتی در امتداد رودخانه کاپیلانو عبور می کند. در راه باریک صعود از آن از پله ها پل ها و گذرگاه های لرزان در دل جنگل های بارانی عبور خواهید کرد. در راه رسیدن به ان ۱۶ منطقه برای استراحت ساخته شده که دو سازه آن از جنس شیشه هستند در این مکان ها تهیه آب نیز وجود دارد.

ویژگی های پل:

در سال های اخیر قسمت تازه ای به پل معلق کاپیلانو اضافه شده است در ورودی مجموعه پل های چوبی کوچکی ساخته شده است که درختان کاج را به هم وصل می کند و گرداگرد درختان می پیچد و پیش می رود عبور از آن ها حس بالا رفتن از درخت را تلقی می کند دقیقا مثل سنجابی که از درختی به درخت دیگر می پرد برای این مجموعه پل ها را نام سنجابی انتخاب کرده اند. هنگام راه رفتن روی پل احساس لرزیدن و معلق بودن آن را کاملا حس خواهید کرد. تجربه ای که برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند ممکن است خوش آیند نباشد دو طرف پل به صخره های گرانیتی اطراف وصل شده اند و کاملا با ۱۲ نقطه اتصال قوی محکم هستند در حال حاضر هم جنس پل چوب های بسیار مستحکم و بعضی نقاط شیشه های بسیلر زخیم و سیم های مفتولی فلزی است.اما از اصلی ترین ویژیگی های که راه رفتن بر پل را تماشایی ساخته است مناظر خیره کننده پیرامون آن است. این پارک جنگلی پر است از درختان همیشه سبز کاج و سرو و صنوبر که سر به فلک کشیده اند و برخی از انها بسیار قدیمی و کهنسال هستند و سنشان به ۴۰۰سال هم می رسد.درختانی که در آب و هوای شرجی ونکوور رشد کرده اند و برای ما یادآور جنگل های شمال کشور هستند.

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چرا نام کاپیلانو برای آن انتخاب شده است. جالب است بدانید که در سال های ۱۸۰۰ میلادی آشپزی در این منطقه زندگی می کرده که نامش kiapalano بود.ترجمه نام او به فارسی می شود رودخانه زیبا نام او برای این منطقه انتخاب کردند که در گذر زمان برای راحتی به کاپیلانو تغییر یافت. در سال ۱۸۸۸ مهندس عمران و شهر سازی به نام George grant mackay اسکاتلندی به ونکوور آمد. او ۶۰۰۰ هکتار از جنگل های متراکم را در دو سوی رودخانه کاپیلانو خریداری کرد و بر لبه هر دره یک کابین احداث کرد. در سال ۱۸۸۹ به کمک august jack khahtsahlano و اسب هایی که طناب ها را بر روی رودخانه می کشیدند پل پیاده رویی معلق از جنس طناب های و قطعه های چوب درخت سرو ساخت. در سال ۱۹۰۳ پس از مرگ او کابل های فلزی که از راه دریا آورده شده بود جایگزین طناب های کنفی شد. ادواردماهون در سال ۱۸۸۸ وارد ونکوور شد و عملیات استخراج معادن را در ناحیه نلسون اسلوکان آغاز کرد او نام این کمپ را به یادکشته شدگان اقامتگاه اجدادی اش در ایرلند نام گذاری کرد.او زمین و کسب و کار در ساحل شمالی را خریداری کرد و توسعه داد پل معلق کاپیلانو هم جزوی از همین زمین ها بود در سال ۱۹۱۰ ماهون ۴۸ ساله عاشق دختر دوستش شد که تنها ۱۹۰سال سن داشت. او مادر دختر را مدیر پل دانست و این گونه او به ازدواج آن ها رضایت داد. او چایخانه را به مجموعه اضافه کرد و با کابل های اضافی پل را تقویت ساخت.در طی سال ها چندین نفر دیگر نیز مجموعه را خریداری کردند.مالک فعلی آن خانم نانسی استیبارد است که در سال ۱۹۸۳ پل را از پدرش خرید. هدف او تبدیل این جا به یک مقصد گردشگری بود که در کمتر از ده سال به آن رسید. موفقیت نانسی موجب شد تا مدیریت چندین جاذبه دیگر را نیز به او بسپارند که در تمامی آن ها موفق بوده است.از تغییرات پارک در زمان او میتوان به آوردن درختان صنوبر با ارتفاع بیش از ۳۰متر در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد که حسابی به زیبایی منطقه افزوده است. هرسال کریسمس از ۲۴ نوامبر تا ۸ ژانویه تمام پل و محوطه اطراف آن چراغانی می شوند و منظره ای فوق العاده تماشایی را شکل می دهند. بازدید کنندگان می توانند حیوانات خانگی خود را نیز همراه بیاورند. در این زمان انواع کیک و شیرینی مخصوص سرو می شود. جغدهای جنگلی نیز آورده می شوند تا شما را به دنیایی دیگر ببرند. هم چنین در فصل های مختلف فستیوال های متفاوتی در پارک برگذار می شود که بازیگران با لباس های رنگی و مخصوص برنامه های شاد برای تماشاگران برپا می کنند.
برای بازدید از این پل با توجه به سن بازدید کننده هزینه دریافت می شود.

درباره‌ی آواي ميراث

شماره تماس : 32732575 - 32742554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *